Wix.com İle Bedava Website Nasıl Kurulur?

Eklenme Tarihi: 16-05-2018
Ekleyen: Furkan Pektaş

1. Öncelikle Türkçe desteğin sunulduğu tr.wix.com adresine giriyoruz.


wix1

Burada dil seçeneği değiştirebilir, Türkçe’den farklı diller de seçilebilir.

2. “Hemen Başlayın” butonundan açılan küçük sayfada gerekli bilgiler girilir ve “Başla”nır

wix2

İstenen bilgiler çok basit. İlk kez başvuruyorsanız; “Yeni kullanıcıyım” seçeneğini seçebilir, zaten kullanıcıysanız mevcut kullanıcıyım seçeneğiyle giriş yapabilirsiniz. Biz ilk kez kayıt olacağımız için ilkini seçtik. Eposta ve şifrenizi girerek kaydınız çabucak yapabilirsiniz. Doğrulama için bilgileri iki kez girmeniz istenecektir. Dilerseniz facebookveya Google+ üzerinden de hızlı kayıt yapabilirsiniz.

3. Kategoriler arasından siteniz için uygun olanı seçin

wix3

Siteniz ana kategori ve alt kategoride hangi seçeneğe uyuyorsa seçerek “GİT” deyin.

4. Sitenize ait olmasını istediğiniz görünümü yani şablonu seçin

wix4

Gelen ekranda birbirinden farlı onlarca tasarım arasından siteniz için uygun olanı seçip ister “Görüntüle” deyin, düzenlemek istiyorsanız da “düzenle” diyerek bir sonraki adıma geçebilirsiniz. Düzenleme ekranında da kod bilgisi gerektirmeden siteniz görünümünde değişikliğe gidebilir, sadece size özgü bir tasarım gerçekleştirebilirsiniz. Wix sizler için, siteniz hangi kategoriye aitse onunla alakalı tasarımları karşınıza çıkarıyor. Dilerseniz hemen birini seçip ilerleyebilirsiniz.

5. Düzenleme ekranından keyfinize göre düzenlemeleri yapın ve “YAYIMLA”yın

 

wix5

Sitenizin ismini girmeniz isteniyor. Buraya gireceğiniz isimdeki sitenize nasıl ulaşacağınız ise hemen aşağıda gösteriliyor. http://(İlk başta üye olduğunuz mail adresinizin ismi).wix.com/(Şimdiki yazdığınız) şeklinde beliriyor. Mesela deneme@gmail.com mail adresiyle kaydolduysanız ve sitenizi oluştururken “yeni site” demişseniz, sitenizin adresi; http://deneme.wix.com/yeni-site şeklinde uzantılandırılıyor. Aslında bakarsanız ben olsam yapacağım işe uygun bir mail adresi alarak çok daha güzel bir site ismi oluşturmaya çalışırdım. Tabiki bu sizin tercihiniz olacak. 

Benzer Haberler